Ocieplenie starego domu nie jest trudnym zadaniem. Chodzi tylko o bycie spostrzegawczym i upewnienie się, że przeglądasz właściwe punkty domu, aby uzyskać najlepszy wynik.

Izolacja starego domu zaczyna się od określenia ścieżek strat ciepła. Musisz dowiedzieć się, gdzie ciepło ucieka z domu przez pęknięcia w fundamencie, otwory wokół okien, okapy, podsufitki, otwory wentylacyjne, podłogi i rury. Po zidentyfikowaniu tych punktów będziesz mógł efektywniej zaplanować swoją strategię izolacji.

Ważne jest również, aby przy podejmowaniu decyzji o ociepleniu starego domu zastanowić się, czy był on odnawiany od czasu jego wybudowania. Jeśli nie był remontowany, to trzeba wiedzieć, jakie materiały zostały użyte przy jego budowie, czy były

Istnieje wiele różnych sposobów ocieplenia starego domu.

Jedną z bardziej popularnych jest izolacja wdmuchiwana. Zastępuje potrzebę maty izolacyjnej, którą można znaleźć w nowszych konstrukcjach.

Izolacja wdmuchiwana jest wykonana z włókien celulozowych, które są poddawane działaniu chemikaliów, aby uczynić ją ognioodporną, odporną na pleśń i termitami. Niektóre stare domy dobrze sprawdzają się z izolacją wdmuchiwaną, ponieważ zbudowano je z grubymi ścianami i dobrą wentylacją, która pozwala materiałowi szybko ostygnąć przed powrotem przez szczelinę w ścianie.

Nowsze domy prawdopodobnie będą wymagały innego rodzaju izolacji, takiej jak sztywne płyty piankowe lub poliuretanowa pianka natryskowa.

Istnieje wiele innych sposobów na ocieplenie starego domu. Jednym ze sposobów jest zastosowanie izolacji z włókna szklanego. Innym sposobem jest zaizolowanie wdmuchiwaną celulozą, co może zrobić firma zajmująca się tą konkretną dziedziną budownictwa.

Jednym ze sposobów na ocieplenie starego domu jest zastosowanie izolacji z włókna szklanego. Ten rodzaj izolacji może być instalowany na poddaszu i zwykle ma wyższą wartość R niż inne tradycyjne opcje, takie jak wdmuchiwane panele izolacyjne z celulozy lub maty.